Skrzyp polny.cz.2.

Sposób użycia:

Na użytek wewnętrzny:

Świeży sok.Stosować dziennie 2 – 3 łyżeczki.

Wywar.Ze świeżej rośliny:50 – 100 g na litr wody,gotować 30 minut,na wolnym ogniu,z rośliny suchej;10 – 20 g na litr wody.Dla dzieci stosować 1 – 2 łyżeczki dziennie,dla dorosłych 260 g dziennie.

Proszek.Stosować 1 – 2 g w płatkach aptecznych 2 razy dziennie przed posiłkiem lub po posiłku.

Wyciąg płynny.Stosować 2 – 5 g dziennie przy chorych nerkach;5 – 20 g homeostatycznie dziennie.

Tinktura.Stosować 20 – 50 kropli 2 razy dziennie.

Młode paczki można zjadać jako sałatę.

Na użytek zewnętrzny:

Stosować wywar do kompresów lub obmywania ran,owrzodzenia nóg,nowotworu owrzodzonego.

Uwaga.Przy dłuższym stosowaniu skrzypu,np. po miesiącu,należy jednocześnie przyjmować tabletki wit. B1 po 3 mg dziennie aż do ustąpienia objawów zapalenia wielonerwowego i zmniejszenia tętna serca.Podobny efekt można uzyskać wchodząc rano na 1 minutę do wanny z niewielką ilością(do poziomu 10 cm) zimnej wody.Stąpać nogami,a po wyjściu z wody położyć się na 10 minutowy odpoczynek,aby utrzymać tętno serca w ciągu dnia w normalnym stanie.

Ziele skrzypu wchodzi w skład granulatów Urogran,Reumogran,Betagran oraz mieszanek ziołowych Cardiosan,Urosan,Reumosan,Pulmosan.Wyciągi ze skrzypu wchodzą w skład pasty Fitolizyna i płynów Betasol i Cholesol.

Chcąc uzyskać odwapnienie w przypadku złogów reumatycznych,artretycznych,żylaków,miażdżycy,przerostu prostaty lub wzmocnić układ naczyń krwionośnych i płuc – należy gotować skrzyp w wodzie deszczowej lub w wodzie miękkiej co najmniej pół godziny pod przykryciem.W pozostałych potrzebach wystarczy skrzyp parzyć.Gdy nie chcemy tracić wit. C(od 15 do 280 mg) i prowit. A(1,7 do 7 mg),lepiej jest sproszkować skrzyp i zażywać go np. z miodem.Sproszkowany skrzyp trzeszczy w zębach i skrzypi,gdy się go żuje.

Inne zalecane postacie leku:

2 łyżki skrzypu na 2 szklanki wody gotować 10 minut,przecedzić do termosu.Popijać po 1/2 szklanki 3 razy dziennie miedzy posiłkami na poprawę przemiany materii i na wydalanie złogów z moczem.

Ziele skrzypu,liść mącznicy,liść brzozy,pączki brzozy,kwiat bławatka,popijać w postaci naparu przy białkomoczu.

Ziele skrzypu,ziele tasznika,ziele rdestu ostrogorzkiego.kłącze pięciornika zmieszać w równych ilościach i jako odwar popijać przy krwotokach i krwawiączce aż do całkowitego ustąpienia objawów.

Na łupież.Ziele skrzypu,korzeń mydlnicy,korzeń łopianu,liść pokrzywy w równych ilościach.Gotować 2 garście tej mieszanki w litrze wody pół godziny pod przykryciem.Odwarem spłukać głowę po dokładnym umyciu.

Palaczom pragnącym pozbyć się męczącego kaszlu polecamy receptę:2 łyżki ziela skrzypu gotować pół godziny pod przykryciem w 1/2 litra wody,zasypać łyżką korzenia ślazu,gotować jeszcze kilka minut i odstawić do naciągnięcia. Odwar popijać porcjami w ciągu dnia.Kuracja trwa 2 tygodnie.Zaniedbywanie wyleczenia kaszlu prowadzi do rozedmy płuc,astmy i innych nieżytów oddechowych,szczególnie w przypadku odstępstw od prawidłowych zestawów produktów spożywczych.

Pod koniec ery paleozoicznej i na początku ery mezozoicznej skład gleby i atmosfery sprzyjał rozwojowi wyższych paprotników,widłaków,skrzypów i roślin nasiennych,które osiągały kolosalne rozmiary.Ta bujna roślinność utrzymywała się co najmniej kilka milionów lat.W tym czasie występowały silne ruchy tektoniczne zmieniające ukształtowanie powierzchni ziemi.Powstało wtedy Morze Czarne,a grube warstwy zdrewniałych roślin o olbrzymich rozmiarach znalazły się na jego dnie.Znajdujemy je obecnie w postaci grubych skamieniałych warstw,zwanych po bułgarsku chumą,a po polsku glinką.Podobną substancją leczy się we Francji około 170 chorób.Skamieniałą rośliną dominującą w glince jest właśnie skrzyp.

W Polsce jest również dużo podobnej glinki.Glinkę często stosował przy leczeniu wielu chorób,odnosząc sukcesy,ks. Kneipp.

Skrzyp działa odtruwająco,oczyszcza krew,usuwa złogi,absorbuje toksyny,podobnie jak liście z białej kapusty,które po kilku dniach przykładania likwidują mały guzek na piersiach kobiet lub obrzęk po zwichnięciu stawu.Było to znane w Egipcie,w starożytnej Grecji i Rzymie,Arabii gdzie leczono zwichnięcia i złamania kości okładami ze skrzypu i glinki.Skrzyp absorbuje toksyny,ma zdolności kumulowania energii promieniowania słonecznego,działa absorbująco(wydziela szkodliwe składniki z organizmu przez ich wiązanie i wydalanie).

Przy podejrzeniu o nowotwór zaleca się stosowanie naparu ze świeżej lub suszonej pokrzywy i nagietka oraz ciepłych okładów z ziela skrzypu polnego w okolicy żołądka.

Przy artretyzmie i reumatyzmie zaleca się następującą receptę:ziele skrzypu 20 części,ziele brzozy 30 części,ziele krwawnika 10 części,ziele pokrzywy 10 części,owoc jałowca 10 części,wiżyna ciernista 10 części,2 łyżki mieszanki zalać 1/2 litrem wrzącej wody,przykryć i macerować przez noc.Rano zagrzać i popijać na ciepło porcjami.

Skrzyp ma zastosowanie jako zioło antyrakowe:

Oto recepta:2 łyżki utartej huby brzozowej i 2 łyżki ziela skrzypu polnego gotować w 0,75 l wody pod przykryciem 15 – 20 minut i popijać w ciągu dnia.Przy schorzeniach macicy lub jajników z obfitymi,bolesnymi krwawieniami można stosować receptę ks. Kneippa:ziele skrzypu 20 części,ziele jemioły 20 części,ziele krwawnika 10 części.Gotować 10 minut 2 łyżki ziół na 1 szklankę wody i przy krwawieniach popijać 2 łyżki co 15 minut.Przy silnych dolegliwościach stosuje się na podbrzusze kompresy z ziół szwedzkich lub okłady z letnią papka ziołową skrzypu polnego.Krwawienia ustają po 1 – 2 dniach.

Przy paraliżu połowy twarzy,oka,należy stosować kompresy z aloesowej wody i okładów z papki ze świeżego skrzypu polnego i babki szerokolistnej.

Przy chorobie wątroby,marskości wątroby zaleca się stosowanie ciepłych okładów z ziela skrzypu i ziół szwedzkich 2 razy dziennie,po 2 godziny i na noc na okolice wątroby.

Przy chorobach nerek i pęcherza moczowego stosuje się napar według recepty:ziele skrzypu 20 części,liście brzozy 20 części,ziele krwawnika 10 części,korzeń lukrecji 10 części,nawłoć pospolita 10 części.2 łyżki ziół zalać 1/2 litrem wody i gotować 15 minut.Odstawić do naciągania i popijać 3 razy dziennie porcjami.

Przy kamicy fosforanowej i węglanowej stosuje się receptę:ziele skrzypu 30 części,ziele bratka polnego 30 części,ziele dziurawca 25 części,ziele rdestu ptasiego 25 części.Gotować 15 minut.Odwar z 1 łyżki ziół na 1 szklankę wody popijać 3 razy dziennie.Przyspiesza to proces leczenia.

Przy wszelkich schorzeniach nerek należy stosować wywar z czystych obierzyn ziemniaczanych,napar ze skrzypu polnego,pokrzywy,mniszka lekarskiego.Stosować również do sałatek po kilka liści nasturcji,odrobinę soku cytrynowego oraz olej z oliwek.Leczy to infekcje dróg moczowych na tle bakteryjnym.

Wielostronność leczniczego działania skrzypu polnego wynika z jego różnorodnych składników,soli mineralnych,w szczególności w postaci krzemionki.Skrzyp jest pomocniczym lekiem przy chorobach nowotworowych,gdyż normalizuje utraconą równowagę w gospodarce krzemem w organizmie.

/autor:drJ.Górnicka

przygotowała: nika_blue/

Edyta Górniak powiedziała w jednym z wywiadów:Nie ufam życiu,ale ludziom ufam do końca.Tak długo staram się kogoś tłumaczyć i wierzyć w jego dobre intencje,ze niejednokrotnie staje się to nawet irytujące dla moich przyjaciół.Zawsze jednak pozostaje pytanie:Ile razy można komuś wybaczyć?Czy wybaczanie bez końca jest przejawem dojrzałości czy naiwności?Jestem wyrozumiała bardzo długo,ale kiedy coś pęknie ostatecznie – nie ma powrotu.

Też myślicie podobnie?

Pozdrawiam wszystkich,dobrego dnia…nika :-)

3 myśli nt. „Skrzyp polny.cz.2.

    • Polecam rozgryzanie pestek z jąder moreli, rzucie ich przez dłuższą chwilę a następnie wcieranie delikatnie w zęby. Neutralizuje brzydkie zapachy i skutecznie zwalcza próchnicę.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s