Grzybek tybetański.

Grzybek tybetański – historia, właściwości, sposób górali kaukaskich i hinduskich joginów na długowieczność

Grzybek Tybetański w wyglądzie przypomina bardziej kalafior lub posklejany ryż niż grzybka. Ze względu na biały kolor i budowę nazywany jest także śnieżnym lotosem.

Historia cudownego grzybka zaczyna się w górach Kaukazu. Został odkryty wiele wieków temu choć nie wiadomo kiedy dokładnie, gdyż źródła podają różne daty, przez przypadek, przy produkcji zsiadłego mleka przez ludność Kaukazu, która należy do długowiecznych i w zdrowiu wielu dożywa tam sędziwego wieku, 100-115 lat.

Zdrowotnymi właściwościami napoju z grzybka, cieszono się nie tylko w górach Kaukazu, ale również w Chinach, Tybecie i Indiach. Wierzono, że to właśnie dzięki nim człowiek może przeżyć ponad 100 lat.

Kaukascy górale, a właściwie ich żony stworzyły napój matuzalemów przypadkowo. Po odczerpaniu części mleka skrzepniętego na „zsiadłe’ i uzupełnieniu glinianych naczyń do pełna okazywało się, że na ich ścianach tworzyły się podobne do kawałków kalafiora grzybki. Zauważono przy tym, że zsiadłe mleko z tych dzbanków ma aromatyczny przypominający grzyby zapach i smak. Ponieważ było bardziej smaczne od zwykłego zsiadłego mleka, zaczęto grzybki hodować i przeszczepiać z jednego naczynia pełnego mleka do drugiego.

Grzybek do Polski podobno został przywieziony przez profesora Politechniki Gliwickiej, który w trakcie swojego pięcioletniego pobytu w Indiach ciężko chorował na raka wątroby. Chory poddał się tam alternatywnemu leczeniu – mnich tybetański podawał mu mleczny eliksir z tego tajemniczego grzybka i napary ziołowe i mężczyzna cudownie ozdrowiał.

Kiedy zdecydował się wrócić do Polski, mnich ofiarował mu szczep tego grzybka.

Trudno w to uwierzyć, a jednak informację o jego antyrakowych właściwościach potwierdzają liczne wypowiedzi na międzynarodowych forach a osoby stosujące kurację tybetańską cieszą się dobrym zdrowiem i polecają grzybka innym. Powstały strony poświęcone grzybkowi tybetańskiemu a także można zakupić książkę odkrywającą tajniki tego naturalnego fenomenu w dziedzinie medycyny. Chodujmy więc grzybka i używajmy napoju wytworzonego z jego udziałem.

Naukowcy dokładnie przyjrzeli się napojowi matuzalemów i odkryli niezwykłe dietetyczne walory tego napoju. Na początek korzystna wiadomość dla ludzi starszych cierpiących często na nietolerancję laktozy, czyli praktycznie na niezdolność do trawienia mleka. Niedostatek ludzkiego enzymu trawiennego – laktazy – grzybek rekompensuje własnymi enzymami rozkładającymi ten trudno strawny dla ludzi starszych cukier mleczny na lekkostrawne cukry proste. Dodatkowo rozdrobnione przez enzymy drożdży białko jest lżej strawne i łatwiej wchłaniane w jelitach a kwas mlekowy ułatwia wchłanianie wapnia i zwalcza w jelitach bakterie gnilne. Cennym podarunkiem grzybka jest też kwas foliowy i witaminy z grupy B.

Właśnie z tego powodu grzybek polecany jest również dla dzieci i kobiet w ciąży.

Dzięki wszechstronnemu zastosowaniu w naturalnej medycynie grzybek zyskał sobie już mnóstwo wielbicieli i stosowany jest także w kuracjach kosmetycznych. Możemy nim po kąpieli posmarować całe ciało lub intymne miejsca w celach kosmetycznych  oraz przy podrażnieniach, swędzeniu pieczeniu, by jak najszybciej doprowadzić do regeneracji naskórka. Po takim zabiegu skóra lub błony śluzowe nabierają gładkości i miękkości.

Kuracja tybetańska jest bardzo prosta, pić lub smarować ciało lub włosy na koniec mycia.

Grzybek tybetański – właściwości i zastosowanie

Ten tajemniczy napój z grzybka posiada właściwości antybakteryjne, antygrzybiczne, antynowotworowe i przeciwzapalne, dodatkowo poprawia odporność i możliwości trawienne. Kurację grzybkiem stosujemy przez co najmniej 20 dni, pijemy go najlepiej przed snem.

Po tym czasie możemy zrobić 10 -cio dniową przerwę i wszystko powtarzać znowu wielokrotnie w tym samym cyklu.

Można też grzybka używać dłuższy okres czasu, nawet parę lat a i robienie przerw nie jest konieczne.

Właściwości lecznicze grzybka:

 1. jest naturalnym probiotykiem dostarczającym pożytecznych mikroorganizmów, probiotycznych drożdży i żywych kultur bakteryjnych rozkładających białka i trudno strawny dla ludzi cukier mleczny na lekkostrawne cukry proste.

 2. wspomaga oczyszczanie i naprawę pękających naczyń, żylaków oraz przyspiesza leczenie serca.

 3. reguluje przemianę materii, zapobiega zaparciom, przeciwdziała ostrym biegunkom

 4. pomaga wyleczyć choroby przewodu pokarmowego, wrzody żołądka i dwunastnicy

 5. obniża poziom złego cholesterolu i poziom glukozy we krwi

 6. pomaga rozpuszczać kamienie w woreczku żółciowym

 7. wytwarza naturalne antybiotyki, leczy stany zapalne

 8. wytwarza interferon o działaniu antywirusowym

 9. hamuje wzrost komórek rakowych

 10. zwiększa libido,

 11. zewnętrznie; łagodzi ból, podrażnienia i oparzenia słoneczne

 12. łagodzi skutki stresu, eliminuje zmęczenie, wyczerpanie

 13. opóźnia proces starzenia się komórek

 14. pomaga walczyć z bezsennością

 15. dostarcza wielu witamin

 16. zapobiega siwiźnie

Hodowla grzybka wymaga by posiadać

 • porcję grzybka, ok. 2-3 łyżeczki

 • słoik,

 • mleko (najlepsze surowe nie gotowane, ale dopuszcza się też sklepowe jak najbardziej

 • tłuste np. 3.2%, krowie ale najlepsze jest kozie. UHT wykluczone),

 • plastikową lub drewniana łyżkę (nie mogą być metalowe)

 • sitko plastikowe,

Obsługa

 • Zalać w słoiku grzybek mlekiem. (tak by grzybka pokryło mleko.).

 • Po 24 godzinach przecedzić go przez sitko.

 • Grzybka na sitku przepłukać zimną bieżącą wodą. (aż nie będzie pokryty mlekiem, a woda po przepłukaniu grzybka będzie czysta).

 • Ponownie umieścić grzybka w słoiku i zalać na 24 godziny mlekiem. (nie wolno zakręcać słoika, należy go tylko nakryć wieczkiem lub zabezpieczyć gazą).

Nawet jeśli nie spożywamy grzybka, nadal musimy ponawiać te czynności, gdyż bez tego grzybek straci swoje właściwości, zmieni kolor a w konsekwencji obumrze.

Optymalna temperatura dla grzybka to 18-20*C, czyli temperatura pokojowa.

Pamiętać należy o tym, że grzybek rozmnaża się i w ciągu 2-3 tygodni powiększa się dwukrotnie a tym samym potrzebuje więcej miejsca. Dzięki temu co jakiś czas możemy podarować szczep komuś bliskiemu, aby i on mógł cieszyć się dobrym zdrowiem.

http://www.youtube.com/watch?v=5I9eV5BCrh0&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=T_tdiMPMH0o

/źródło:lekabel.pl

przygotowała: nika_blue/

13 myśli nt. „Grzybek tybetański.

 1. Super grzybek ,zapobiega wzdęciom brzucha ,reguluje wypróżnianie ,reszta kwestia czasu trzeba wypróbować i samemu ocenić,polecam

 2. Trochę ciężko było mnie przekonać do brania grzybka, jednak na chwilę obecną jednego jestem pewien, że nie odstawię go za żadne skarby. Problemy ze snem minęły jak ręką odjął. Jenak szczególnie polecam go dla pań, które by upiększyć się nakładają na twarze różnego rodzaju środki. Grzybek powoduje usuwanie zmęczenia fizycznego i psychicznego, a twarzyczka wygląda osiem lat młodziej. Same plusy, pozdrawiam.

 3. Właśnie od dziś rozpoczynam przygodę z grzybkiem. Ponieważ mam problemy zdrowotne , ciekawi mnie bardzo jaki będzie efekt picia tego produktu. Jeśli pozytywny, podzielę się informacją na ten temat i wyjawię dolegliwości, które wyleczyłam, a jest ich sporo.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s