Wpływ księżyca na człowieka.

Różne teorie
Dlaczego tak się dzieje? Na to pytanie istnieje wiele odpowiedzi, także naukowych, a każda jest tylko teorią nie mającą stuprocentowego potwierdzenia.
Naukowcy zaprzeczają sobie nawzajem i wszystkie nowe koncepcje znajdują zarówno zwolenników, jak i zagorzałych przeciwników.
Bardzo popularną hipotezą jest ta twierdząca, iż księżyc ma wpływ na wodę w organizmie człowieka. Tak samo, jak na morza i oceany, wpływa na każdy ludzki organizm, który jest przecież zbudowany głównie z wody.

Wierzenia i naukowe hipotezy
Inna teoria twierdzi z kolei, że księżyc wpływa na zmianę pogody, a więc także na człowieka.
Podczas pełni o kilka procent wzrasta podobno nasilenie deszczy, co może przecież być powodem gorszego nastroju. Jeszcze inna hipoteza mówi o wpływie światła księżycowego na szyszynkę, która odpowiada za nasz wewnętrzny biologiczny zegar.
Wraz ze zmianą faz księżyca zmienia się również ludzki zegar, co ma ogromne znaczenie dla nastroju i emocji.
Jest jednak i teza mówiąca o tym, że wpływ księżyca na człowieka jest niejako zapisany w genach. Nasi przodkowie układali życie według faz srebrnego globu, był on dla nich obiektem kultu. Fascynował ludzi od wieków, był obecny w mitologiach i wierzeniach.
Dlaczego więc miałby przestać mieć wpływ na nas, współczesnych, skoro zawsze był tak istotny w życiu naszych przodków?

Jak wielki wpływ ma księżyc na każdego z nas? Jedni nie zauważają nowiu i pełni, dla innych są to dni, w czasie których czują się zupełnie inaczej i uważają, że srebrny glob zmienia ich nastrój, ale i możliwości.
Czy to teorie, które można potwierdzić naukowo? A może po prostu sugerujemy się tak bardzo domniemanymi możliwościami księżyca, że nasza podświadomość każe nam zmieniać się w czasie poszczególnych jego faz?
Na te pytania każdy z nas może sobie odpowiedzieć sam, jednak nie ulega wątpliwości, że ten nocny gość jest czymś niezwykle fascynującym, pięknym i niezwykłym.

/autor:Aleksandra Zumkowska Pawłowicz/

WPŁYW KSIĘŻYCA NA ZDROWIE I URODĘ

Warto wiedzieć, w czasie których faz księżyca podejmować dane czynności związane z urodą i zdrowiem. Kiedy najlepiej iść do fryzjera, a kiedy nie wprowadzać żadnych zmian w swoim wyglądzie? Która faza jest najbezpieczniejszą do przeprowadzania operacji, a która sprawia, że nasz organizm jest osłabiony i bardziej narażony na infekcje?

Nów
To faza księżyca, w czasie której z ziemi możemy dostrzec jedynie jego mały fragment. Księżyc jest w nowiu, czyli jest bardzo mało widoczny i „idzie” do pełni. W tych dniach mamy najmniejszy potencjał.
Częściej czujemy się zmęczeni, ale jednocześnie bardziej wyciszeni i spokojni niż zwykle. Lepiej nie podejmować trudnych działań, wyzwania nie są wskazane na ten czas. Trzeba wtedy bardziej niż zwykle dbać o siebie i o swoje zdrowie.
Dobrze jest pić ziołowe herbatki, nie jeść ciężkostrawnych potraw i niezdrowych przekąsek. Jednak z drugiej strony, warto wtedy rozpocząć dietę. W pierwsze dni po nowiu organizm oczyszcza się i łatwiej jest się pozbyć zbędnych kilogramów, ale często w tym czasie mamy także spory apetyt. To także doskonały moment na rzucenie palenia czy pozbycie się innego nałogu.

Kiedy księżyc staje się większy
Gdy księżyca przybywa, warto wybrać się do fryzjera. Wielu twierdzi, że włosy wtedy o wiele lepiej przyjmują farbę i ładnie rosną. W kilka dni po nowiu można również ściąć włosy, mamy wówczas gwarancję, że będą ładnie i zdrowo odrastać.
To też dobry czas na stosowanie maseczek i wszelkich silnych kosmetyków, jak również preparatów witaminowych. Wtedy również mózg zaczyna lepiej pracować, zaczynamy się czuć silniejsi i stajemy się pełni energii.
Około 4. doby po nowiu rośnie także nasz potencjał seksualny, zaczynamy czuć się atrakcyjni i mamy ochotę na intymne zbliżenia. Warto wykorzystać rodzącą się w nas siłę.
Gdy srebrny glob staje się coraz większy, trzeba jednak uważać na nadmiar energii. Wtedy również zaczynamy nabierać skłonności do przejadania się, jesteśmy bardziej kłótliwi i rozdrażnieni. Im bliżej pełni, tym słabszy jest organizm i w związku z tym nie należy planować poważnych operacji i zabiegów chirurgicznych. Wtedy silniej, niż zwykle, odczuwamy ból, spada także nasza odporność i mamy mniej siły fizycznej.

Pełnia
To wtedy księżyc jest największy, widzimy go w całej okazałości. W tym dniu możemy być tak pełni energii, że będzie ona nas rozpierać, co może prowadzić nawet do agresji. Jesteśmy jednak zazwyczaj w dobrej kondycji i zdrowiu
. To także nie jest jednak najlepszy czas na planowanie zabiegów i operacji ze względu na obniżoną krzepliwość krwi. Krążenie jest bardziej intensywne i jesteśmy bardziej narażeni na wylewy. W czasie pełni mamy wiele dobrych pomysłów i artystycznych wizji.
Dobrze wykorzystać czas pełni na np. wypróbowanie nowego rodzaju sportu. Aktywność fizyczna jest wtedy bardzo wskazana. Wiele osób cierpi wtedy na bezsenność i problemy z koncentracją.
Ze względu na aktywniejszą pracę hormonów, w czasie pełni rodzi się więcej dzieci, ale także dochodzi do większej ilości wypadków. Trzeba więc zachować dalece idącą ostrożność. W czasie pełni dobrze jest pić dużo wody i unikać ciężkostrawnych potraw.

Kiedy srebrny glob maleje
To dobry moment na depilację, gdyż włosy będą rosły o wiele wolniej niż po nowiu. Im bliżej nowiu, tym lepiej będziemy się czuć.
W około dwa tygodnie po zakończeniu pełni można planować wszelkie operacje i zabiegi chirurgiczne. Rany będą się coraz lepiej goić i będziemy bardziej odporni na ból. Gdy księżyca przybywa warto uzupełnić niedobory witamin, ponieważ wtedy właśnie organizm najlepiej je chłonie.

To, że wpływ księżyca na człowieka jest niezwykle silny, zostało wielokrotnie potwierdzone. Czy to znaczy, że warto żyć zgodnie z jego trybem? Na pewno nie zaszkodzi spróbować mieć na uwadze wskazówki związane z wpływem fazksiężyca na ludzi.

/autor:Aleksandra Zumkowska Pawłowicz/

Czy pełnia Księżyca ma wpływ na człowieka?

ODCHUDZANIE Z KSIĘŻYCEM

Jeśli mimo różnych diet twoja waga nawet nie drgnie, zacznij odchudzać się zgodnie z fazami Księżyca.

Księżyc nie tylko powoduje przypływy i odpływy oceanów, przyspiesza i spowalnia wzrost roślin, ma wpływ na twoje zdrowie, ale może również oddziaływać na twoją wagę. Jeśli masz problemy z dodatkowymi kilogramami, a żadne diety niskokaloryczne nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, spróbuj odchudzania z Księżycem. Jego podstawowe cztery fazy to nów, pierwsza kwadra, pełnia i ostatnia kwadra. Okres zaczynający się od nowiu, kiedy powierzchnia Księżyca pozostaje całkowicie niewidoczna, poprzez pełnię, gdy jest ona oświetlona, z powrotem do nowiu trwa 29 i pół dnia.
Czas ten pokrywa się z cyklem miesiączkowym kobiety, warto więc zwrócić uwagę na wzajemne powiązania. Fazy Księżyca odpowiadają za nasze wahania hormonalne, nastrój, wygląd oraz ogólną kondycję organizmu. Podczas pełni organizm szybciej zatrzymuje wodę i gorzej trawimy. Po pełni zaczynamy chudnąć – przemiana materii ulega przyspieszeniu, nerki łatwiej i szybciej filtrują płyny, pozbywamy się wody i toksyn.

Podczas pełni nie jemy

Podstawową zasadą księżycowej diety jest zależność wielkości posiłków od wielkości Księżyca. Gdy jego tarcza po nowiu zaczyna się powiększać, organizm potrzebuje więcej kalorii i dlatego możemy pozwolić sobie na ich dodawanie. Kiedy Księżyc „chudnie” (od pełni do nowiu) my pozbywamy się zbędnych kilogramów, eliminując kolejne składniki z diety. Niektórzy specjaliści uważają, że blask Księżyca pobudza produkcję pewnych hormonów, wśród nich melatoniny, odpowiedzialnej za regulowanie godzin snu i czuwania w ciągu doby.
Ale nie tylko taki wpływ ma Księżyc na nasze życie. Jeśli chcemy schudnąć, gdy Księżyc na niebie jest okrągły, w ciągu dnia nie możemy prawie nic jeść. Powinniśmy w tym czasie pić dużo płynów, przede wszystkim niegazowanej wody mineralnej. Dopuszczalne są też herbatki ziołowe. Z kolei nów warto przeznaczyć na wprowadzenie diety owocowo – warzywnej.
W tym czasie zrezygnuj z mięsa, mleka, produktów mącznych, grochu, fasoli, oraz stosowania tłuszczu. Nie ma natomiast ograniczeń jeśli chodzi o owoce, surówki, soki owocowe, gotowane i pieczone warzywa. Musisz też całkowicie wyeliminować ze swojej diety cukier oraz sól, która powoduje zatrzymywanie wody w organizmie.

Kiedy zacząć dietę księżycową?

Dieta księżycowa składa się z trzech faz. Pierwszą z nich zacznij cztery dni przed pełnią. Każdy dzień zacznij od jedzenia owoców. Najlepiej, aby każdego dnia były to inne owoce: np. świeży ananas, winogrona, truskawki, arbuz.
Drugą fazę zacznij, gdy rozpoczyna się pełnia. Trwa ona dwa tygodnie. Wraz z malejącym Księżycem twój organizm szybciej będzie pozbywał się zbędnych kilogramów. W tym czasie możesz jeść trzy posiłki dziennie, ale staraj się nie przekraczać 1000 kalorii. Unikaj tłustych serów, wędlin i słodyczy. Jako przekąski pomiędzy posiłkami możesz jeść do 200 gram owoców i warzyw. Pij dwa litry niegazowanej wody mineralnej.
Faza trzecia diety księżycowej jest etapem regeneracji organizmu. Przez dwa tygodnie, od nowiu do pełni, przybywa księżyca i musisz pogodzić się z tym, że twój apetyt też będzie większy. Staraj się nie przekraczać jednak 1200 kalorii dziennie.

Produkty wskazane w diecie księżycowej to: drób, ryby, nabiał jaja, orzechy, warzywa, owoce, ryż, makaron, płatki, warzywa strączkowe, pestki dyni, słonecznika. Wyeliminuj natomiast tłuste mięso, ryby, podroby, ostre przyprawy, cukier i sól. Podczas diety księżycowej możesz łagodnie schudnąć w ciągu miesiąca 2- 3 kilogramy.

/autor:Maria Pikulska

źródło tekstów:horoskop.wp.pl/

Lekarze, psychologowie i naukowcy od wielu lat zgłębiają tajniki tzw. efektu księżycowego, który mówi o tym, że cykl księżycowy ma wpływ na ciało oraz zachowanie człowieka. Podstawą do tego stwierdzenia jest to, że ciało człowieka w 80% składa się z wody, a ta, podobnie jak woda w morzach, może podlegać oddziaływaniom pływowym wywoływanym przez zmianę faz Księżyca. Czy jest to tylko jedna z legend, czy Księżyc naprawdę może przejąć władzę nad człowiekiem?

/źródło:odkrywcy.pl/

/przygotowała:nika_blue/

W sobotę będzie można obserwować super Księżyc

4 myśli nt. „Wpływ księżyca na człowieka.

 1. Croatia, with its population of just in excess of four million,
  has frequently punched previously mentioned its fat in
  worldwide soccer, ending 3rd at France ’98 and twice reaching the previous
  eight at the European Championship. The present
  squad features the likes of Luka Modric, Ivan Rakitic and Mario Mandzukic,
  despite the fact that the Bayern Munich striker faces a suspension after becoming despatched
  off in the decisive play-off win in opposition to Iceland.
  Croatia have other problems too, as their erratic type in
  qualifying indicated. They completed a distant second in their group powering Belgium just
  before German-born previous Croatia captain Kovac replaced Igor Stimac to lead them
  previous Iceland.

  AbM Has Taken The Federal government To Court docket.
  This is true. We have typically taken the authorities to courtroom.
  We have taken the authorities to court to safeguard our standard political
  freedoms such as the proper to march, we have taken the
  govt to court docket to avert them from illegally evicting us and we have also taken
  the federal government to court to have the Slums Act declared unconstitutional.
  It is getting said that this is an try to cease development.
  We have the exact same appropriate as everyone else to sort viewpoints about federal government policy and legislation and
  to take our sights before the courts for their thing to consider.

  • Księżyc ma definitywnie wpływ na moje samopoczucie i wygląd. Gdy zbliża się do pełni, mam zawsze gorszy nastrój, puchnę, dosłownie samopoczucie jak przed miesiączką. Gdy brałam dawno temu tabletki antykoncepcyjne (o moja głupoto), zdarzały mi się krwawienia podczas pełni, choć to było np. w połowie cyklu ( nie plamienie tylko krwawienie)Lekarz twierdził, że medykamenty na mnie nie działają :D. Gry pełnia zaczyna schodzić odczuwam totalną ulgę..
   Obserwuję też ludzkie zachowania ( praca) i potwierdzam, że przed pełnią ludzie stają się b.drażliwi, kłótliwi.

 2. W tym roku zjawiska związane z naszym satelitą nie dają o sobie zapomnieć. Wiosną mieliśmy zaćmienie Słońca a jesienne zaćmienie Superksiężyca tuż przed nami.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s