… naturalne sposoby leczenia torbieli i mięśniaków …

Choroby jajników mogą pojawić się w każdym wieku. Gdy z ust ginekologa usłyszysz, że masz mięśniaka albo torbiel na jajniku, to może na początku zabrzmieć jak wyrok. Nie obawiaj się – torbiele i mięśniaki dają się wyleczyć, jednak nie wolno ich lekceważyć, ponieważ stanowią zagrożenie dla zdrowia. Są znane naturalne metody na zapobieganie im i ich leczenie. Poznaj je…

Torbiel to rodzaj guza, który występuje najczęściej na żeńskich narządach płciowych: na macicy, jajnikach, pochwie. Torbiele zazwyczaj są wypełnione gęstą cieczą. Mogą mieć charakter łagodny – czyli być np. przetrwałym pęcherzykiem Graffa, albo stanowić złośliwą zmianę – raka jajnika. Bardzo ważne zatem jest, aby jak najszybciej zgłosić się do lekarza i wykonać badania w celu rozpoznania. Jak możemy poznać, że mamy torbiel? Są pewne objawy, które mogą o tym świadczyć, ale nie są one jednoznaczne. Jednak, jeśli zauważymy u siebie: zaburzenia cyklu miesiączkowego, krwawienie między miesiączkami, bóle brzucha czy głowy, stres, omdlenia, bóle jajnika, najlepiej zgłosić się do lekarza, który po badaniu ginekologicznym i USG będzie mógł ocenić skąd te objawy i czy przypadkiem to nie jest torbiel.

Mięśniaki macicy to łagodne guzy, które powstają z tkanki mięśniowej i rozwijają się w jej trzonie. Są najczęściej występującymi u kobiet niezłośliwymi nowotworami. Pojawiają się zazwyczaj u kobiet w wieku 35-45 lat. Bardzo trudno jest samemu rozpoznać mięśniaka. Dopiero, gdy przybierze on dużą postać, daje niepokojące objawy, np. częste oddawanie moczu (gdy jest duży powoduje ucisk na pęcherz moczowy), bolesne i długotrwałe miesiączki, częste zaparcia, bóle krzyża. Po rozpoznaniu mięśniaka lekarz zleca zwykle miomektomię, czyli wyłuszczenie. Pacjentki z niewielką ilością mięśniaków poddawane są leczeniu laparoskopowym.

Nie jest tajemnicą, że dobra dieta to podstawa zdrowia. Dr med. C. Kousmine(USA) uważa, że torbiele i mięśniaki stanowią część normalnego systemu obronnego organizmu w sytuacji, gdy wątroba jest przeciążona i nie może zapewnić pełnego odtruwania. Kousmine uważa, że torbiele i mięśniaki to druga wątroba i tylko spożywanie produktów jej nieobciążających chroni nas przed tymi chorobami.

W takim razie jak powinna wyglądać nasza dieta?

Po pierwsze powinno się spożywać 5 posiłków dziennie, z czego dwa z nich stanowić powinny warzywa i owoce. Warzywa powinny być łączone z owocami. Wprowadźmy do swojej diety trochę urozmaicenia! Łączmy zielone, pomarańczowe, żółte warzywa z ciemno zabarwionymi owocami, np. jagodami, wiśniami, aronią. Zawierają one flawonoidy, antocyjany, karotenoidy, witaminy z grupy B, witaminę C oraz selen, wapń, magnez. Związki te działają ochronnie, chronią nas przed miażdżycą, cukrzycą, nowotworami, nadciśnieniem. Oprócz tego, zalecane jest spożycie dużej ilości błonnika. Błonnik ma dobroczynny wpływ na przewód pokarmowy, zapobiega zaparciom, pomaga usuwać toksyny z organizmu, obniża poziom cholesterolu. W zdrowej diecie należy zmniejszyć ilość spożywanych tłuszczów zwierzęcych. Natomiast jedzenie ryb morskich, zawierających kwasy tłuszczowe omega-3 zmniejsza ryzyko miażdżycy, zawału serca, udaru mózgu. Bardzo ważne jest także spożywanie odpowiedniej ilości wody. Dorosły człowiek powinien wypijać dziennie 8-10 szklanek płynów. Woda oczyszcza organizm, dlatego powinniśmy pić właśnie wodę, a nie kolorowe napoje, które zawierają barwniki i cukier. Odtruwanie organizmu jest koniecznością! Codziennie jesteśmy narażeni na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych produkowanych przez fabryki, samochody, zakłady przemysłowe. Jeśli związki te dostaną się do naszych narządów wewnętrznych, rozpoznawane są jako szkodliwe dla zdrowia i dlatego wywołują reakcje obronne.

Jednak samo picie wody nie wystarczy, aby odtruć organizm. Skuteczne mogą się okazać zabiegi oczyszczające, które możemy wykonać samodzielnie – w domowym zaciszu: np. kąpiele ziołowe, borowinowe, mułowe. Warto także zainwestować czas ipieniądze, by udać się do łaźni fińskiej, sauny czy na zabieg odtruwania organizmu za pomocą kroplówki – chelatacja. Chelatacja jest stosowana masowo, w krajach zachodnich od wielu lat. Jest to bezpieczna i bardzo polecana metoda na oczyszczanie organizmu z toksyn, szczególnie osób zamieszkałych w rejonach silnie uprzemysłowionych, gdzie zanieczyszczenie środowiska jest na bardzo wysokim poziome.

Naturą w chorobę!

Doc. dr hab. Aleksander Ożarowski w jednej ze swoich publikacji o naturalnych sposobach leczenia torbieli i jajników podaje dwa przepisy na mieszanki ziół, działających ogólnie ustrojowo.

Mieszanka zalecana do stosowania między miesiączkowaniem

Mieszamy wszystkie zioła w równych ilościach: kłącze pięciornika, ziele skrzypu polnego, ziele rdestu ostro gorzkiego, kora kaliny koralowej, liść borówki czarnej, kwiat nagietka, liść babki lancetowatej, liść ostropestu plamistego, i wsypujemy do słoika. Z tak przygotowanej mieszanki wsypujemy 1,5 łyżki do garnuszka, zalewamy dwoma szklankami wody, ogrzewamy na małym ogniu ok. 2-3 minut, licząc od wrzenia. Napar wlewamy do termosu i pijemy małymi porcjami przez cały dzień. Mieszankę tą pijemy przez 3 miesiące tylko wtedy, kiedy nie mamy okresu. Gdy zaczynamy miesiączkować, przerywamy jej stosowanie, a stosujemy drugą.

Mieszanka w czasie miesiączkowania

Podobnie jak w poprzednim przypadku mieszamy w równych ilościach następujące zioła: korzeń lukrecji, ziele krwawnika, korzeń mniszka, liść szałwii, ziele rdestu ptasiego, ziele jasnoty białej i zalewamy dwoma szklankami wrzątku. Odstawiamy w zakręconym termosie do naciągnięcia. Pijemy trzy razy dziennie. Wywar ten stosujemy tylko podczas miesiączkowania.

Wszystkie zioła kupimy w sklepach zielarskich lub ze zdrową żywnością.

Źródło: Zdrowa Żywność – Zdrowy Styl Życia, 2008/3

/autor:Anna Gawryluk

źródło:kafeteria.pl/

Mięśniaki macicy, podobnie jak i torbiele różnych narządów występują dość często. Najczęściej mają postać łagodną, zdarza się jednak, że złośliwieją.

Co to są mięśniaki?wizualizacja mięsniaka

Mięśniaki macicy to łagodne nowotwory zbudowane z tkanki mięśniowej i łącznej włóknistej, które rozwijają się powoli w ścianie macicy. Mogą być wielkości ziarna grochu lub nawet grejpfruta.

Przyczyny ich powstawania nie są do końca poznane. Nie występują przed okresem dojrzewania. Częściej pojawiają się u kobiet, które nie rodziły. W czasie klimakterium nie tworzą się nowe, a te, już istniejące czasem się nie powiększają. Ma to związek z niskim poziomem estrogenów – hormonów wytwarzanych przez jajniki w okresie dojrzałości płciowej.

badanie usgWażne rozpoznanie

Mięśniaki wykrywa się najczęściej się podczas badania ginekologicznego. By określić ich lokalizację i rozmiary wykonuje się badanie USG. U około 20 proc. kobiet nie występują żadne dolegliwości. U reszty najczęściej występują obfite, bolesne i przedłużone krwawienia miesięczne ze skrzepami krwi oraz krwawienia międzymiesiączkowe i plamienia z dróg rodnych.

Mogą również pojawiać się bóle w dole brzucha, uczucie ciała obcego w brzuchu lub parcia. Jest to wynik ucisku guzów na pęcherz i cewkę moczową. Może się zdarzyć wskutek tego zaleganie moczu, zapalenie pęcherza lub zaburzenia czynności nerek. Natomiast występujący również dość często ucisk na odbytnicę powoduje zaparcia oraz niedrożność jelit. Obfite krwawienia powodują niedokrwistość, co może doprowadzić nawet do niewydolności układu krążenia. Guzy nie powodujące objawów zauważa się (konieczne kontrole co 3-4 miesiące), gdy pojawiają się dolegliwości i wtedy inne sposoby leczenia już nie skutkują, konieczne jest chirurgiczne usunięcie guzów.

 Jak można im zapobiegać?oliwa

Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia mięśniaków macicy należy postarać się, aby pożywienie zawierało jak najmniej nasyconych kwasów tłuszczowych i białka zwierzęcego, Należy zastąpić je białkiem roślinnym i pokarmami zawierającymi duże ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych (olej rzepakowy, sojowy, lniany, kiełki pszenicy, makrela, śledź, łosoś, tran z wątroby ryb, owoce morza, siemię lniane i orzechy). Taki sposób odżywiania obniża stężenie estrogenów, które są odpowiedzialne za powstawanie mięśniaków.

Co to są cysty?

Torbiele, inaczej cysty, są to najczęściej wypełnione płynem lub galaretowatą substancją przestrzenie, powstające w różnych miejscach naszego ciała. To łagodna forma nowotworów, jednak niektóre z nich mogą przekształcać się w nowotwory złośliwe, nie wolno ich więc lekceważyć.

Występują pojedynczo lub w grupach i mają różną wielkość. U kobiet często umiejscawiają się w narządzie rodnym – może to być ściana pochwy, szyjka macicy, mięsień macicy, okolice jajowodów. Charakter nowotworowy ma tylko 10–15 proc. przypadków, w pozostałych są to zmiany łagodne. Podobnie jak mięśniaki macicy, torbiele mogą się umiejscowić wewnątrz jajnika, w jego ścianie lub na zewnątrz (wtedy trzymają się jajnika cienką szypułą). Mogą powstać w jednym jajniku albo w obu. Zwykle mają wielkość orzecha, lecz czasem bywają większe od pomarańczy Nie wymagają one zazwyczaj interwencji chirurgicznej, lecz bacznej obserwacji. Torbiele jajników mogą pojawiać się u kobiet w każdym wieku. Nawet te najmniejsze trzeba systematycznie kontrolować.

dziewczyna i ból brzuchaDlaczego powstają torbiele?

Najczęstszą przyczyną tworzenia się torbieli są zaburzenia hormonalne. W prawidłowym cyklu miesiączkowym w jajniku dojrzewa pęcherzyk Graffa, który w okresie okołoowulacyjnym pęka i wydobywa się z niego komórka jajowa. W przypadku zaburzeń hormonalnych pęcherzyk może nie pęknąć, lecz cały czas rosnąć i wypełniać się płynem surowiczym, doprowadzając do powstania tzw. torbieli czynnościowej. Podobnie jest, gdy po owulacji ciałko żółte nie zanika, lecz zaczyna wypełniać się płynem. Przeważnie cysty pękają samoistnie i podczas kolejnych cykli ulegają resorpcji.

Torbiele jajników zwykle nie powodują dolegliwości. Najczęściej pacjentka dowiaduje się o nich podczas badania USG. Dopiero gdy są duże, mogą powodować bóle brzucha, wzdęcia, zaparcia, czy częste oddawanie moczu.

Jak je leczyć?

Czasem wystarczy tylko obserwować torbiele. Ale jeśli lekarz stwierdzi, że konieczna jest operacja, nie należy zwlekać z decyzją. Torbiele jajnika mogą być bowiem groźne. Formę torbieli mogą mieć również nowotwory jajników. Ponieważ zwykle nie dają żadnych dolegliwości, wykrywane są zbyt późno. Zdarza się również, że torbiele skręcają się i pękają, powodując krwotok do otrzewnej. Mogą być również przyczyną ropni jajnika lub uszkadzać tkankę jajnika, który trzeba później usunąć. Kobieta, która raz chorowała na torbiele jajnika, ma tendencje do tworzenia się nowych.

Pamiętajmy o regularnych wizytach u ginekologa (nie rzadziej niż raz na rok), o wykonywaniu cytologii. Obserwujmy swoje ciało, aby w porę wychwycić niepokojące nas sygnały.

 

 

/autor:Barbara Bogusz

źródło:rytmyciala.rytmyzdrowia.pl/

/przygotowała: nika_blue/

 

 

About these ads

24 myśli nt. „… naturalne sposoby leczenia torbieli i mięśniaków …

 1. A znacie kogoś kto wyleczył miesniaka lub chociaż obfite krwawienia? Lekarz proponuje mi usunięcie macicy ze względu na anemizacje.Szukam innego sposobu.Moze byc Medycyna chińska bo dużo dobrego o niej słyszałam.Moj mięśniak ma 5 cm.Miesiaczki mam takie, ze muszę podczas przebywać w domu :-(

 2. Catty, na operacje zdazysz.
  Medycyna chinska jest skuteczna, jak kazda medycyna, w ktora wierzymy.Opiera sie glownie na ziolach, dietach, co jest skuteczne,bardziej w poczatkach choroby.
  Propopnuje Ci cos lepszego:)
  Kup ksiazke Loisy Hay Mozesz uzdrowic zycie.
  Autorka opiera sie na wlasnych doswiadczeniach , co jest wiarygodne.Jest w niej jak wybaczyc, jak medytowac,bo bez tego nie ma uzdrowienia i wyzdrowienia.
  Najpierw trzeba wyleczyc Dusze, a to w konswkencji wyleczy cialo, wiem to na wlasnym przykladzie.
  A jezeli to Cie nie przekonuje, bo przeciez nie musi, to proponuje przed snem zadaj sobie proste pytanie: co zrobic, aby wyzdrowiec? jak sobie pomoc?
  Odpowiedz moze przyjsc do Ciebie rano, w poludnie, nawet na drugi dzien.Ale bedzie na pewno – gwarantuje.
  Tylko uslysz ja i zaufaj, bo nasza wewnetrzna Madrosc nigdy sie nie myli:)
  Zycze powodzenia
  Basika

  • Przeczytałam już sto książek typu Loisy Hay, doszłam do etapu, że potrafię wyobrazić sobie swoje zdrowe ciało jak na jawie i co z tego mięśniak 15 cm! i nic… już nie wiem, czy to wszystko nie są jakieś bzdury.

 3. Ten artykuł nie do końca mnie przekonuje, bo brakuje w nim właśnie wątku psychicznego, a przecież wiadomo, że to psychika jest źródłem wszelkich chorób, lub jak mówią jak choruje dusza, to ciało nie może być zdrowe. Jestem wegetarianką, a przy okazji dietoterapeutą – nie znam osoby, która odżywiałby się lepiej ode mnie – wszystkie artykuły spożywcze wymienione w artykułach w mojej kuchni królują od 15 lat i jakież było moje zdziwienie, kiedy okazało się, że właśnie mam mięśniaka. Wiem, że pojawił się on jako rezultat moich problemów z moją kobiecością, zaakceptowaniem swojej fizyczności i seksualności. U mojej koleżanki pojawił się w wyniku kłopotów z mężem, który ją jako kobietę odrzucał. Polecam” kody uzdrawiania” (książka i filmy z you tubie) a także w warszawie mnicha tybetańskiego, który przyjmuje na hanki czaki i ma na imię Tenzin Jangchub. Dodam jeszcze, że 3 lekarzy nie wiedziało co mi jest – pierwszy kazał operować jelita, drugi wyciąć macicę, a trzeci drapał się po głowie, bo nie mógł uwierzyć, że przy mojej diecie w ogóle pojawiły się takie dolegliwości. A mnich pomógł od razu.
  Pozdrawiam

  • Proszę powiedz jak Ci pomógł, bo ja już nie mam siły, jestem wrakiem człowieka, choć nie chowam do nikogo urazy, nikogo nie krzywdzę nawet słowami, jestem powściągliwa w osądach, przeczytałam wszelką literaturę o sile naturalnego uzdrawiania, odwiedziłam bioenergoterapeutów, którzy tylko kasę zdarli i nic, mięśniak 15 cm i reszta też do bani…

  • dziewczyny! właśnie usłyszałam,że mam wszystko do usunięcia -o Boże! przeczytałam wszystko co możliwe. Czy ten mnich jest autentyczny? i jak się do niego dostać?

 4. Ja polecam dr Preeti Agrawal z Wrocławia. Dobre rezultaty dają okłady z oleju rycynowego. Dzięki niemu potrafią się wchłonąć już istniejące.

 5. Skoro artykuł porusza naturalne metody leczenia mięśniaków i torbieli to warto wspomnieć o pijawkach. Mam dobre doświadczenie w tym temacie:)) pozdrawiam Arteria

   • Pijawki w swoich gruczolach slinowych posiadają około 120 związków chemicznych. Maja one działanie przeciwzapalne, przeciwobrzekowe, przeciwkrzepliwe, antyagregacyjne, fibrynolityczne itp. W trakcie zabiegu związki te wnikają do naszego organizmu. Jest duża szansa na pozbycie lub zmniejszenie mięśniaków, torbieli, bolesnych miesiączek. metoda bezbolesna a moze pomoc. Tylko należy wybrać profesjonalny gabinet. Pozdrawiam Arteria

 6. Dziękuję, to co przeczytałam mnie uspokoiło. Teraz mogę spać spokojnie a jutro do lekarza jeszcze pójdę dokładniej się przebadać. Dobranoc

 7. Ja polecam mnicha tybetańskiego – medycyna tybetańska jest najlepszą (najskuteczniejszą) medycyną świata od beznadziejnych przypadków. Tenzin Jangczub, ul. Hanki Czaki Warszawa – przyjmuje też w innych miastach – wpiszcie sobie kobietki w googla. Pomógł mnie i wielu innym, wam też pomoże, ale należy się stosować do wytycznych np. nie pić kawy, nie jeść ostrych przypraw w tym czosnku! (nie każdy może) – wiem że wiele osób tego nie przestrzega i wymiękają, dlatego kto wytrwa nagrodą jest komfort/zdrowie – brak cierpienia. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s